Recensie: Mieke van der Raay
Op de vroege zondagochtend van 2 oktober was de première van De Grote Red Je Reet Show in het Maaspodium in Rotterdam.
Onder leiding van een doorgewinterde showmaster gaan vijf kandidaten de strijd met elkaar aan. Alleen de allerbeste kan winnen in deze zenuwslopende wedstrijd vol challenges, spelrondes en onverwachte acts. Een reality gameshow, maar dan in 3D, live en recht voor je neus. Zijn de kandidaten wel zo cool als ze eruit zien? Zijn ze sterk genoeg om te verliezen? Wat zijn de spelregels en waarom veranderen ze steeds? En wie redt er vandaag het beste zijn reet?
De Grote Red Je Reet Show is een mash-up van X Factor, Holland’s Got Talent, Expeditie Robinson, De 1, 2, 3 Show en Jackass voor 6+. Een fysieke show vol vreemde twists, vage bedoelingen en onverwachte winst. Zoals het leven zelf eigenlijk.
Deze voorstelling is weer zo’n pareltje uit de vele leuke en mooie voorstellingen van Maastheater. Je zit vijf kwartier naar een voorstelling te kijken die geen minuut verveelt. Er zit een boodschap in; dat iedereen een winnaar is en dat er geen verliezers zijn, zolang je in jezelf gelooft. Wat er ook gebeurt, je moet doen waar je voor staat. Je bent sterker dan je denkt dat je bent. Maar toch is de voorstelling heel luchtig, goed uitgebalanceerd. De spelers hebben duidelijk veel plezier in wat ze doen, wat ze spelen, nee, ze zíjn de karakters. De passie en lol spat van ervan af. Het is echt grappig, maar ze weten je ook te raken.
Ik heb meegeleefd, ik heb gelachen, maar ik heb zeer zeker ook genoten.
De Grote Red Je Reet Show wordt gesponsord door Mister Pepper Hete Saus.
Duur voorstelling: 75 minuten
Concept, regie:
René Geerlings
Tekst: Sanne Schuhmacher
Spel: Milan Boele van Hensbroek, Erwin Boschmans, Dionisio Matias, Sacha Muller, Manon Nieuweboer, Felix Schellekens, Raffello Oostburg (stagiair, The Collab Class)
Voice-overs: Jeroen Melsen, Amir Vahidi
Muziek: Amir Vahidi
Decor, kostuums: Calle de Hoog, Juliette Mout (assistent)
Lichtontwerp: Remko van Wely
Videocontent: Zwart Werk, Vormlust
Dansadvies: Art Srisayam
Regieassistent, dramaturgie: Sara Giampaolo
Techniek: Peter Raaijmakers, Frans Baudoin, Klim Nelissen
Productie: Sanne Priem
FOTO: ©Kamerich & Budwilowitz
