Recensie: Stephan Markus
Foto: Jos Kaldenhoven Fotografie
Op 12 oktober ging de musical Big Fish in première in Uden, en het was een waar spektakel! Deze productie vertelt het groots en meeslepend verhaal van Edward Bloom, een man die beweert een buitengewoon leven te hebben geleid. Zijn verhalen zitten vol fantastische avonturen met heksen, weerwolven, reuzen en zelfs een zeemeermin. Hij vertelt ze met passie aan zijn zoon Will, die moeite heeft om te geloven dat al deze verhalen echt zijn. Maar nu Will zelf op het punt staat vader te worden en de gezondheid van Edward achteruitgaat, wil hij zijn vader beter leren kennen. Was Edward werkelijk een dromer die de waarheid verdraaide, of zit er toch een kern van waarheid in zijn heldhaftige verhalen?
De première in Uden was een prachtige ervaring. De cast van Big Fish speelde de sterren van de hemel, begeleid door een groot live orkest dat de muziek tot leven bracht. De talenten op het podium wisten het publiek te raken tot in het diepste van hun hart en ziel. De voorstelling was een perfecte mix van humor, ontroering en spectaculaire avonturen.
Het decor en de kostuums waren adembenemend. Elk detail was zorgvuldig uitgewerkt, waardoor het publiek volledig werd ondergedompeld in de magische wereld van Edward Bloom. De prachtige zang en het meeslepende spel van de cast maakten de beleving compleet.
Big Fish biedt meer dan alleen een avond vermaak; het is een verhaal dat je aan het denken zet en je hart raakt. Het is een voorstelling waarbij je even je zorgen kunt vergeten en je mee kunt laten voeren in de wereld van fantasie en avontuur. Het roept zowel lach als traan op, en bezorgt je momenten van ontroering en een brok in de keel.
Deze productie van BMT is een ware verademing in het musicalgenre en zal ongetwijfeld een speciaal plekje in het hart van elke bezoeker veroveren. Want zoals de show zelf ons leert: “Alles wordt beter, als je je daar maar aan vasthoudt.” Big Fish is een musical die je nog lang bijblijft – een avond om nooit te vergeten!
